PrinterReset

نرم افزار ریست پرینترهای سامسونگ و زیراکس

main image

آموزش استفاده از نرم افزار ریست و نحوه ریست پرینتر

در آموزش زیر روش کلی استفاده از نرم افزار ریست ، برای ریست نرم افزاری پرینترهای سامسونگ آورده شده است. در نظر داشته باشید که برای مدل های مختلف ممکن است این روش متفاوت باشد. بنابرین بعد از خرید نرم افزار ، حتما آموزش ارسال شده همراه با نرم افزار ریست را مطالعه نمایید.

• از سالم بودن کابل USB و قطع نشدن برق در طول کار اطمینان حاصل کنید .
• فایل ارسالی را از حالت فشرده خارج کنید ( اکسترکت کنید ) .
آموزش استفاده از نرم افزار ریست
• خواهید دید که پوشه ایجاد شده فایلهای زیر را دارد :
" FIX_**************.hd " و " usbprns2.exe "
( که به جای علامت * مشخصات پرینتر می باشد، مانند شکل زیر )
آموزش استفاده از نرم افزار ریست
• پرینتر را به کامپیوتر وصل نموده و روشن کنید و مطمئن شوید که غیر از پرینتر مورد نظر وسیله دیگری از طریق پورت USB به کامپیوتر وصل نباشد . ( بجز ماوس و کیبورد )
• فایل FIX_*.hd را درگ کرده و روی usbprns2.exe بیاندازید . ( فایل FIX_*.hd را با موس کشیده و روی usbprns2.exe قرار دهید )
آموزش استفاده از نرم افزار ریست
• پنجره سیاه رنگی باز شده و یک سری نقطه در آن نمایان می شود و بعد از مدتی بسته می شود.
آموزش استفاده از نرم افزار ریست
• ریست شروع شده و بعد از چند دقیقه ( 3 الی 20 دقیقه ، بسته به نوع پرینتر و حجم فایل ) پرینتر به صورت خودکار، ریستارت می شود.
• دقت کنید که از زمان درگ کردن فایل تا زمان ریستارت شدن پرینتر و راه اندازی مجدد پرینتر به صورت خودکار ، تحت هیچ شرایطی پرینتر یا کامپیوتر را خاموش نکرده یا اتصال آنها را قطع نکنید و یا برنامه را نبندید. (قطعی برق یا کابل USB یا بستن برنامه در حین اجرا به منزله نابودی بورد پرینتر است )
• وقتی پرینتر ریستارت شد و آماده به کار گردید کارتریج را خارج نموده و روی چیپ آن را با چسب نواری پوشانده و یا اینکه چیپ را از کارتریج نمایید و سپس کارتریج را در پرینتر قرار دهید.
آموزش استفاده از نرم افزار ریست
(محل قرارگیری چیپ در کارتریج با توجه مدل پرینتر ممکن است با شکل بالا متفاوت باشد)
• اکنون ﭘﺮﯾﻨﺘﺮ آﻣﺎده ﺑﻪ ﮐﺎر اﺳﺖ.
• هنگام تعویض کارتریج هم به پوشیده بودن چیپ آن توجه داشته باشید و همیشه از کارتریج بدون چیپ استفاده کنید. در صورت استفاده از کارتریج چیپ دار پرینتر با مشکل مواجه خواهد شد و در بسیاری از مدل ها قابل تعمیر نخواهد بود.

تذکر خیلی مهم:

در مورد پرینترهایی که هنگام خرید نرم افزار ، شماره سریال کرام نیز درخواست شده است قبل از ریست دقت داشته باشید که:
پرینتر نباید پیغام عدم شناسایی یا عدم سازگاری کارتریج مانند "toner cartridge not compatible" یا "toner cartridge not installed" یا مواردی مانند آن ها را در نمایشگر نشان دهد.
در صورتی که پرینتر دارای نمایشگر نیست (مانند ML-2160) یا نمایشگر آن کامل نیست ( مانند SCX-3400 ) حتما باید برنامه "ایزی پرینتر منیجر " (Easy Printer Manager ) را نصب کنید تا پیغام خطا در کامپیوتر نشان داده شود.
در صورتی که خطاهای بالا وجود دارد برنامه را اجرا نکنید.
همچنین در صورتی که پرینتر بعد از روشن شدن پیغام "Stop" یا "Continue" دارد آن را در حالت " کنتینیو " قرار دهید. دقت کنید که برنامه را در حالت " استوپ" اجرا نکنید.