main image

رفع خطای End of life, Replace with new toner cartridge

خطای

Replace with new toner cartridge

یا

Prepare new toner cartridge

بعد از مدتی که از پرینتر استفاده شد ظاهر می شود و نشانگر اتمام عمر کارتریج می باشد. دقت کنید که این خطا نشان دهنده اتمام تعداد برگ مجاز برای پرینت می باشد و نه اتمام تونر.
با توجه به نوع کارتریج ، این خطا می تواند بعد از 300 برگ پرینت یا کپی نیز ظاهر شود و این در حالی است که کارتریج هنوز دارای تونر می باشد ولی این خطا مانع از ادامه کار با پرینتر شده و حتی با شارژ مجدد کارتریج نیز مشکل حل نمی گردد.

End of life, Replace with new toner cartridge

برای رفع این مشکل چند راه وجود دارد

1-تعویض کارتریج :


تعویض کارتریج قبلی با کارتریج نو مشکل شما را حل می کند ولی با توجه به هزینه بالای خرید کارتریج جدید و یادآوری این نکته که بعد از مدتی باید این کارتریج را نیز تعویض نمایید، این راه پیشنهاد نمی شود.

2-تعویض چیپ کارتریج :


چیپ قطعه ی الکترونیکی روی کارتریج است که مشخصات کارتریج در آن ذخیره شده و به جای تعویض کارتریج می توان چیپ کارتریچ را تعویض نمود. با توجه به هزینه تعویض چیپ و قابل اطمینان نبودن چیپ های موجود در بازار و همچنین موقتی بودن چیپ ها که باعث می شود بعد از مدتی مجددا نیاز به تعویض چیپ داشته باشید، این راه نیز توصیه نمی شود.

3-ریست نرم افزاری پرینتر:


در این روش، نرم افزار ( سیستم عامل ) پرینتر با نرم افزار جدیدی به نام نرم افزار ریست(فیکس) تعویض شده و با یک بار هزینه برای خرید نرم افزار ، دیگر نیازی به تعویض کارتریج یا چیپ ندارید و در صورت اتمام تونر، کافی است که همان کارتریج فعلی را بدون مشکل شارژ نمایید.
نرم افزار خریداری شده در کمترین زمان (5 الی 30 دقیقه) از طریق ایمیل یا تلگرام، همراه با راهنمای کامل فارسی ارسال می گردد.

در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر برای رفع ارور

Replace with new toner cartridge

یا

Prepare new toner cartridge

با ما تماس بگیرید.